IMG-LOGO

BİLGİLENDİRME


Tüm görüş, önerileriniz ve aşağıda belirttiğimiz şartlar hakkındaki sorularınız için, 0530 685 58 98 numaralı telefonumuzdan arayabilir, Whatsapp, “Kırk Uçurmacı” Instagram sayfamızdan, info@kirkucurmaci.com mail adresimizden veya www.kirkucurmaci.com web sitemizden bize ulaşabilirsiniz.


Sipariş veren tüm müşterilerimiz aşağıdaki koşullarımızı kabul etmiş olmaktadır. Lütfen dikkatle okuyunuz. Takıldığınız konuyla ilgili bize soru sorabilirsiniz.


 1. 1. Kişiye özel tasarımlar yapıldığı için iade ve değişim yapılmamaktadır.
 2. 2. Tasarımlar baskıya alındığında değişiklik yapılma şansı yoktur. Bu yüzden baskı öncesi tüm isteklerinizi belirtiniz, size gönderilen örnekler varsa bunlarda hata olup/olmadığı mutlaka kontrol ediniz.
 3. 3. Tarafımıza gönderdiğiniz tüm fotoğrafların kalitesinden müşterilerimiz sorumludur. Resimlerin koyu veya açık çıkması, bozuk çıkması, nokta nokta çıkması gönderdiğiniz resimlerden kaynaklanmaktadır.
 4. 4. Lütfen aşağıdaki “Fotoğraflar Nasıl Olmalı” uyarılarımızı dikkate alınız.
  1.     - Yüksek kaliteli (çözünürlükte) olmalı
  2.         - Bunun için profesyonel bir makine kullanılabilir.
  3.         - Telefonla çekimlerde kalite yüksek olarak ayarlanmalıdır.
  4.     - Tüm fotoğraflar info@kirkucurmaci.com adresimize mail atılmalıdır.
  5.         - Whatsapp gibi telefon uygulamaları fotoğrafları gönderirken küçültür. Bu yüzden orijinal fotoğrafın mail atılması önemlidir.
  6.        - Fotoğraflar profesyonel bir makinede çekilse bile size whatsapp yoluyla geldiyse boyutu küçültülmüş olur.
  7.     - Fotoğraf çekimi için öneriler;
  8.         - Profesyonel çekim değil ise gündüz çekimi olmalı,
  9.         - Güneş ışığı arkadan gelmemeli,
  10.         - Arka plan mümkün olduğunca sade olmalı,
  11.         - Yakınlaştırma (zoom) kullanılmamalı,
  12.         - Fotoğraflar direk kullanılacak gibi yakından çekilmeli,
  13.         - Özellikle baş ve çevresinin fotoğrafın kenarına gelmemesine biraz çerçeve boşluğu olmasına dikkat edilmelidir.
 5. 5. Kargo bilgilerinizi tarafımıza eksiksiz verdiğinizden emin olunuz.
 6. 6. Kargo teslimat süresi normal şartlar altında kargo firmasının sitelerinde yer alan teslimat sürelerine göre belirtilmektedir. Genellikle merkez ilçeler için 2 gün, merkez dışı ilçeler için 3 gündür.
 7. 7. Kargo firması tarafından yaşatılacak aksaklık, gecikme, ürünlere hasar verilmesi, ürünlerin kaybolması veya teslim edilmemesi gibi durumlardan Kırk Uçurmacı sorumlu tutulamaz.
 8. 8. Kampanya durumları haricinde, tüm siparişlerde kargo ücreti alıcı tarafından ödenir.
 9. 9. Ödeme/Para gönderme işlemlerinde bankalar tarafından işlem ücreti, masraf veya komisyon alınması olabilir. Kırk Uçurmacı hesabına sadece sipariş tutarı geçmektedir. Bankaların alacağı işlem ücreti, masraf veya komisyondan Kırk Uçurmacı sorumlu tutulamaz. Hatalı gönderim yapılması ödemenin ulaşmaması durumlarından Kırk Uçurmacı sorumlu tutulamaz.
 10. 10. Ürünlerimizde kullandığımız malzeme detayları ve ölçülendirme gibi detaylar www.kirkucurmaci.com web sitemizde yer almaktadır. Müşterilerimiz sipariş verdiği ürünlerle ilgili detayları web sitemizden kontrol etmiş sayılır.
 11. 11. Etiket diye bahsedilen, 150-200 gr/m2 arkası kaldırıldığında yapışkanlı olan kağıttır. Karton 240-300 gr/m2 kalınlığında kağıttır. Kağıdın katlanması gereken ürünlerde 120-140 gr/2 kağıt kullanılır. Kraft karton 210-300 gr/m2 kalınlığındadır. Magnetlerde ince magnet diye tabir edilen yaklaşık 0.35 mm kalınlığındaki malzeme kullanılır. Yapılacak ürüne göre farklı özelliklerde kağıt ve ürünler kullanılabilir. Tüm detayları www.kirkucurmaci.com web sitemizden görebilirsiniz. Kullanılan malzemelerle ilgili her türlü sorunuzu sipariş öncesi bize iletebilirsiniz.
 12. 12. Ürünlerde belirtilen ölçüler yaklaşık ölçülerdir. Yaklaşık olarak ürün ölçülerinde ± %10 kayma olabilir. (Örneğin 15x20 cm diye belirtilen bir ürün 14.2x19.8 gibi bir ölçüde olabilir. Yapılacak ürüne göre bu tolerans oranı değişmektedir.)
 13. 13. 3 cm diye belirtilen yuvarlak etiketler gerçekte 1.25 inch ölçülerindedir. Buda yaklaşık 3.175 cm ye karşılık gelir.
 14. 14. Küçük ölçülü çalışmalarda yapılan tasarımın okunaklılığı, algılanmasının kolay olabilmesi için fazla uzun yazı veya fazla sayıda tasarım objesi kullanılmaması daha iyi olacaktır.
 15. 15. Tasarımlarda genellikle kesim payları bırakılmaktadır. Bu yüzden basılı gelecek ürünlerde kesim payından dolayı küçük ölçek farklılıkları olabilir. (Örneğin Tasarımda yer alan bir yıldız kenardan 1 cm uzaklıkta duruyorsa, baskı sonrası yapılan kesim işlemi ile 2 mm kadar kenara yaklaşıp 0,8 cm uzaklıkta olabilir.)
 16. 16. Ürünlerdeki kesim işlemleri çoğunlukla makine veya kesim araçları ile yapılmaktadır. Ancak yapılacak ürüne göre bazı kesim işlemleri elle yapılabilir.
 17. 17. Tasarımlarda yer alan “Kırk Uçurmacı” filigranları baskıda kullanılmaz. Ancak ürünlerinizin tasarım yapılmayan arka yüzlerinde veya başka bir noktasında “Kırk Uçurmacı” veya “Konseptiko” tanıtımı bulunabilir.
 18. 18. Kullanılan malzemeye göre baskı renk tonlarında farklılıklar olabilir. (Örneğin etiket, karton ve/veya brandaya yapılan aynı baskının renk tonları farklılık gösterebilir.)
 19. 19. Baskı renklerinde sizin baktığınız ekranla (Telefon, Tablet, PC vb) yapılan ürün arasında %20 renk tonu farkı olması normaldir. Tasarımı baktığınız telefonların (veya diğer cihazların) ekran parlaklığının farklı olması bile baskı rengi konusunda ton farkı yaratmaktadır. (Genel olarak basılı materyal ekranda gördüğünüzden biraz daha koyu algılanmaktadır.)
 20. 20. Baskı makinelerinde CMYK renk kodlaması kullanılmaktadır. Bu renk yapısı farkından dolayı da %20 renk tonu farkı olması normaldir.
 21. 21. Kürdan, konuşma balonu gibi kürdanlı (çubuklu) ürünlerde, kürdanların (çubukların) yapıştırılması işlemi sıcak silikon ile yapılmaktadır.
 22. 22. Aksi belirtilmediği takdirde; bizimle paylaşılan görseller, bebek bilgileri, yazılar, yazışmalar, yorumlar, sizin için yapılan tasarımlar, ürünlerin çekilmiş fotoğrafları veya diğer tüm içeriklerin sosyal medya, web sitesi veya diğer dijital ortamlarda paylaşılmasını kabul etmiş sayılırsınız.
 23. 23. Yapılan tasarımların orjinalleri, hiç bir şart ve şekilde müşterilerimizle paylaşılmaz/gönderilmez.
Tüm soru görüş ve önerileriniz için bize aşağıdaki iletişim kanallarımızdan ulaşabilirsiniz.

: 0530 685 58 98

: 0530 685 58 98

: info@kirkucurmaci.com

: kirkucurmaci

: kirk.ucurmaci